PDF
Senast publicerad:

Kontakta oss

Skolan nås dagtid på följande nummer:

Rektor

Marie Wallberg
E-post: marie.wallberg@vargarda.se
Tfn: 0322-60 08 67 / 0709-16 56 32

Skoladministratör
Maria Coste
E-post: maria.coste@vargarda.se
Tfn: 0322-60 06 34, 0768-75 01 09 (sms)

Elevhälsan

Skolsköterska
Anna-Lena Davidsson
E-post: annalena.davidsson@vargarda.se
Tfn: 0322-60 06 57

Skolläkare
Nås via Barn- och elevhälsochef
Lena Hacker
Tfn: 0733-25 61 06

Skolkurator
Carina Svantesson
E-post: carina.svantesson@vargarda.se
Tfn: 0733-25 61 92

Sjukanmälan
Sjukanmälan görs via schoolsoft.
Sjukanmälan ska göras för varje dag.

Specialpedagog
Ann-Louise Olsson
E-post: ann-louise.olsson@vargarda.se
Tfn: 0768-77 01 20

Fritidshem Rubinen (F-klass och åk 1)
Tfn: 0322-60 09 17/0708-73 50 36
Lizette Norlander
E-post: lizette.norlander@vargarda.se
Maja Gustafsson
E-post: maja.gustafsson@vargarda.se

Fritidshem Smaragden (åk 2-6)
Tfn: 0322-60 09 18/0721-61 29 26
Josefine Sandvik
E-post: josefine.sandvik@vargarda.se
Lina Quint
E-post: lina.quint@vargarda.se
Sussie Granath
E-post: susanne.granath@vargarda.se

Förskoleklass
Tfn: 0768-75 01 61
Eva-Britt Gegerfelt
E-post: eva-britt.gegerfelt@vargarda.se
Tina Svensson
E-post: christina.svensson@vargarda.se

Årskurs 1
Tfn: 0708-73 50 22
Marie Kjerrman
E-post: marie.kjerrman@vargarda.se
Jessica Lindberg
E-post: jessica.lindberg@vargarda.se
Emilia Jogefors
E-post: emilia.jogefors@vargarda.se

Årskurs 2
Tfn: 0768-75 01 47
Susan Strömberg
E-post: susan.stromberg@vargarda.se
Sandra Claesson
E-post: sandra.claesson@vargarda.se

Årskurs 3
Tfn: 0733-25 61 25
Hanna Borgesten
E-post: hanna.borgesten@vargarda.se
Linn Högberg
E-post: linn.hogberg@vargarda.se

Årskurs 4
Tfn: 0708-73 50 99
Hillevi Lennström
E-post: hillevi.lennstrom@vargarda.se
Per-Arne Häll
E-post: per-arne.hall@vargarda.se

Årskurs 5
Tfn: 0708-73 50 51
Mimmi Kemper
E-post: mimmi.kemper@vargarda.se
Annica Persson
E-post: annica.persson@vargarda.se

Årskurs 6
Tfn: 0708-73 50 69
Lars-Petter Björk
E-post: lars-petter.bjork@vargarda.se
Sara Wagner Swahn
E-post: sara.wagnerswahn@vargarda.se

Grundsärskolan 1-3
Tfn: 0733-25 61 05
Sirpa Tavastila
E-post: sirpa.tavastila@vargarda.se
Maria Bäck
E-post: maria.back@vargarda.se
Nathalie Abrahamsson
E-post: nathalie.abrahamsson@vargarda.se

Idrott åk 1-6
Tfn: 0733-25 61 54
Robin Hansen
E-post: robin.hansen@vargarda.se

Musik åk 3-6
Lina Quint
E-post: lina.quint@vargarda.se

Slöjd
Britt-Marie Gillberg
E-post: britt-marie.gillberg@vargarda.se
Henrik Jeppson
E-post: henrik.jeppson@vargarda.se

Skolmåltider
Tfn: 0322-60 09 22
Lise-Lotte Söderberg
E-post: lise-lotte.söderberg@vargarda.se

Köket Gullhögskolan (specialkost)
Tfn: 0322-60 09 00

Lokalvårdare
Muntaas Abdi Harir
E-post: muntaas.abdi-harir@vargarda.se

Vaktmästeri
Hans Granér
E-post: hans.graner@vargarda.se




Minimera
Kontakta oss
Minimera
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Fakturaväxel InExchange

E-fakturaadress 2120001454

GLN 7362120001453

PEPPOL 0007:2120001454

Om e-faktura

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 45

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons