PDF
Senast publicerad:

Kontakta oss

Skolan nås dagtid på följande nummer:

Rektor
Marie Wallberg
E-post: marie.wallberg@vargarda.se
Tfn: 0322-60 08 67 / 0709165632

Skoladministratör
Eva-Maria Jönsson
E-post: eva-maria.jonsson@vargarda.se
Tfn: 0768-75 01 09

Elevhälsan

Skolsköterska
Berith Svensson
E-post: berith.svensson@vargarda.se
Tfn: 0322-60 09 25

Skolläkare
Nås via Barn- och elevhälsochef
Lena Hacker
Tfn: 0733-256106

Skolkurator
Carina Svantesson
E-post: carina.svantesson@vargarda.se
Tfn: 0733 25 61 92

Sjukanmälan
Sjukanmälan görs via schoolsoft.
Sjukanmälan ska göras för varje dag.

Specialpedagog
Ann-Louise Olsson
E-post: ann-louise.olsson@vargarda.se
Tfn: 0768-770120

Fritidshem Rubinen (F-klass och åk 1)
Tfn: 0322-60 09 17/0708-735036
Lisbeth Landin
E-post: lisbeth.landin@vargarda.se
Maja Gustafsson
E-post: maja.gustafsson@vargarda.se

Fritidshem Smaragden (åk 2-6)
Tfn: 0322-60 09 18/0721-612926
Josefine Sandvik
E-post: josefine.sandvik@vargarda.se
Madeleine Fredriksson
madeleine.fredriksson@vargarda.se
Sussie Granath
E-post: susanne.granath@vargarda.se

Förskoleklass
Tfn: 0768-750161
Eva-Britt Gegerfelt
E-post: eva-britt.gegerfelt@vargarda.se
Marie Kjerrman
E-post: marie.kjerrman@vargarda.se
Lisbeth Landin
E-post: listbeth.landin@vargarda.se

Årskurs 1
Tfn: 0708-735022
Vivi-Anne Hallberg
E-post: vivi-anne.hallberg@vargarda.se
Emilia Jogefors
E-post: emilia.jogefors@vargarda.se
Resurs: Maja Gustafsson
E-post: maja.gustafsson@vargarda.se

Årskurs 2
Tfn: 0768-750147
Hanna Borgesten
E-post: hanna.borgesten@vargarda.se
Linn Högberg
E-post:
Resurs: Sussie Granath
E-post: susanne.granath@vargarda.se

Årskurs 3
Tfn: 0733-256125
Susan Strömberg
E-post: susan.stromberg@vargarda.se
Linn Högberg
E-post:
Resurs: Josefine Sandvik
E-post: josefine.sandvik@vargarda.se

Årskurs 4
Tfn: 0708-735099
Mimmi Kemper
E-post: mimmi.kemper@vargarda.se
Annica Persson
E-post: annica.persson@vargarda.se

Årskurs 5
Tfn: 0708-735051
Lars-Petter Björk
E-post: lars-petter.bjork@vargarda.se
Annica Persson
E-post: annica.persson@vargarda.se
Resurs:
Madeleine Fredriksson
E-post: madeleine.fredriksson@vargarda.se

Årskurs 6
Tfn: 0708-735069
Hillevi Lennström
E-post: hillevi.lennstrom@vargarda.se
Per-Arne Häll
E-post: per-arne.hall@vargarda.se


Grundsärskolan 1-6
Tfn: 0733 256 105
Sirpa Tavastila
E-post: sirpa.tavastila@vargarda.se
Jasmine Teg
E-post: jasmine.teg@vargarda.se
Maria Bäck
E-post: maria.back@vargarda.se
Nathalie Abrahamsson
E-post: nathalie.abrahamsson@vargarda.se
Heidi Hankanen-Ängberg
E-post: heidi.hankanen-angberg@vargarda.se
Anita Andersson
E-post: anita.andersson@vargarda.se
Camilla Andersson
E-post: camilla.m.andersson@vargarda.se

Idrott åk 1-6
Tfn: 0733-256154
Robin Hansen
E-post: robin.hansen@vargarda.se

Musik åk 3-6
Stefan Estulf
E-post: stefan.estulf@vargarda.se

Slöjd
Åsa Dahllöf
E-post: asa.dahllof@vargarda.se
Henrik Jeppson
E-post: henrik.jeppson@vargarda.se

Skolmåltider
Tfn: 0322-600922
Lise-Lotte Söderberg
E-post: lise-lotte.söderberg@vargarda.se

Köket Gullhögskolan (specialkost)
Tfn: 0322-60 09 00

Lokalvårdare
Muntaas Abdi Harir
E-post: muntaas.abdi-harir@vargarda.se

Vaktmästeri
Hans Granér
E-post: hans.graner@vargarda.se




Minimera
Kontakta oss
Minimera
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Fakturaväxel InExchange

E-fakturaadress 2120001454

GLN 7362120001453

PEPPOL 0007:2120001454

Om e-faktura

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 45

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons