Meddelande

Nu börjar det bli aktuellt med information om valet 2022 den 11 september. Kommunen har samlat information och några nyheter som är bra att känna till för både väljare och partier. Det finns en länk under genvägar som går direkt till sidan.

PDF
Senast publicerad:

Kontakta oss

Besöksadress:

Parkgatan 22

44731 Vårgårda

Skoladministratör
Charlotte Flink
charlotte.flink@vargarda.se
Tfn: 0322-600 652

Rekor F-3
Ann-Sofie Johansson
ann-sofie.johansson@vargarda.se
Tfn: 0322 600 823

Rektor Åk 4-6
Jenny Walldén
jenny.wallden@vargarda.se
Tfn. 0322 600 929

Elevhälsan
Skolsköterska
Laila Sahlen
laila.sahlen@vargarda.se

Skolkurator
Anneli Hermansson, F-3
anneli.hermansson@vargarda.se

Ann-Christine Eriksson Göbel, 4-6
ann-christine.eriksson-gobel@vargarda.se

Specialpedagog
Carola Gustavsson, F-3
carola.gustavsson@vargarda.se

Jenny Carlsson, 4-6
jenny.carlsson1@vargarda.se

Speciallärare
Sirpa Magnusson, F-3
sirpa.magnusson@vargarda.se

Elisabeth Walderstedt, F-3
elisabeth.walderstedt@vargarda.se

Don Lindberg, 4-6
don.lindberg@vargarda.se

Lindbladskolans fritidshem

F 2 Avdelning Svalan
Tfn: 0733 25 61 55

F 2 Avdelning Måsen
Tfn. 0733 25 61 35

1 3 Avdelning Ugglan
Tfn. 0708 73 50 80

1 3 Avdelning Korpen
Tfn. 0708 73 50 81

4-6 Avdelning Klubben
Tfn. 0733 57 51 41

Minimera
Kontakta oss
Minimera
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Fakturaväxel InExchange

E-fakturaadress 2120001454

GLN 7362120001453

PEPPOL 0007:2120001454

Om e-faktura

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 45

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons