Meddelande

Spara på vatten! Vattenåtgången är stor just nu i Vårgårda. Grundvattennivån är låg och för stort uttag kommer innebära att vi inte kan försörja kommunen på ett bra sätt. Det är varmt och torrt just nu, vi har efter förra årets torka redan låga nivåer vatten. Vi ber alla att använda vatten omsorgsfullt.

PDF
Senast publicerad: 2019-06-25

Kontakt Utbildning och barnomsorg

Verksamhetschef förskola och grundskola

Malin Lindberg

E-post: Malin.lindberg@vargarda.se

Utvecklingsledare

Lena Asthré

E-post: lena.asthre@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 03

 

Utbildningsassistent

Linda Lilja

E-post: linda.lilja@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 02

Administratör, bokning av ishallen dagtid

Jennie Hilmersson

E-post: jennie.hilmersson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 02

Barn- och elevhälsochef

Johanna Lundén

E-post: johanna.lunden@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 89

 

Gymnasieskola

Verksamhetschef gymnasieskola och musikskola

Thomas Johansson

E-post: thomas.johansson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 86


Sundlergymnasiet

Rektor

Maria Eriksson Svanberg

E-post: maria.eriksson-svanberg@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 88

 

Gymnasiesärskola

Rektor

Maria Eriksson Svanberg

E-post: maria.eriksson-svanberg@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 88

 

Vuxenutbildning

Rektor

Åsa Nätterlund

E-post: asa.natterlund@vargarda.se

T
fn. 0322-60 08 58

 

Musikskolan

Musikledare

Erik Larsson

E-post: erik.larsson@vargarda.se

Tfn. 0322-60 09 25

 

Högstadieskola

Gullhögskolan

Rektor

Elisabeth Svennungsson

E-post: Elisabeth.svennungsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 11

Grundsärskola 7-9

Rektor

Elisabeth Svennungsson

E-post: Elisabeth.svennungsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 11

 

Låg och Mellanstadieskolor

Lindbladskolan

Rektor

Johan Winroth

E-post: johan.winroth@vargarda.se

Tfn: 0322- 60 09 29 / 0709-16 56 78

TF Rektor F-3

Maria Ekström

E-post: maria.ekstrom@vargarda.se

Tfn: 0733 256 112

Fridhemskolan

Rektor

Ulrika Englund

E-post: ulrika.englund@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 67

Nårunga skola

Rektor

Ingamay Larsson

E-post: ingamay.larsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 51

Asklanda skola

Rektor

Ingamay Larsson

E-post: ingamay.larsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 51

Hol skola

Rektor

Stina Ekdahl

E-post: stina.ekdahl@vargarda.se

Tfn: 0322-63 01 10 / 0721 61 29 35

Lena skola

Rektor

Thomas Stenseke Larsson

E-post: Thomas.stenseke-larsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 69

 

Förskolor

Nårunga förskola

Rektor - tillika förskolechef

Ingamay Larsson

E-post: ingamay.larsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 51

Algutstorp förskola

Förskolechef

Daniel Hallenrud

E-post: daniel.hallenrud@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 13 / 0708 73 50 78

Västerbo Förskola

Förskolechef

Rikard Lindgren

E-post: rikard.lindgren@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 36 / 0708 73 50 96

Asklanda förskola

Förskolechef

Stina Ekdahl

E-post: stina.ekdahl@vargarda.se

Tfn: 0721 61 29 35

Lena förskola

Rektor - tillika förskolechef

Thomas Stenseke Larsson

E-post: Thomas.stenseke-larsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 69

Hol förskola

Rektor - tillika förskolechef

Stina Ekdahl

E-post: stina.ekdahl@vargarda.se

Tfn: 0322-63 01 10 / 0721 61 29 35

Björkhyddans förskola

Förskolechef

Rikard Lindgren

E-post: rikard.lindgren@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 36 / 0708 73 50 96

Kesbergs förskola

Förskolechef

Rikard Lindgren

E-post: rikard.lindgren@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 36 / 0708 73 50 96

Fridhems förskola

Förskolechef

Karin Andersson

E-post: karin.andersson2@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 26 / 0733 25 61 28

Tånga Hed förskola

Förskolechef

Karin Andersson

E-post: karin.andersson2@vargarda.se

Tfn: 0733 25 61 28

Minimera
Kontakta oss
Minimera
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Vårgårda kommun

Fakturor

Box 21 
447 21 Vårgårda

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 45

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons